Lacné letenky do Londýna v zime od 22 eur

letenky londýn

Londýn je nepochybne jednou z najobľúbenejších a najnavštevovanejších destinácií. Do Londýna môžete teraz letieť z Letiska Bratislava už od 22 eur. Preskúmajte toto atraktívne mesto a zažite jeho jedinečnú atmosféru.  

Čo vidieť v Londýne?

Londýn je doslova zasypaný pamiatkami a čarovnými miestami. A čo rozhodne stojí za videnie? Prinášame vám pár tipov:

Buckinghamský palác: Zájdite si na návštevu britskej kráľovskej rodiny. Buckinghamský palác je oficiálnou rezidenciou kráľovnej a zároveň najväčšou pracovňou na svete. Pre verejnosť je palác otvorený vždy od júla do októbra. 

Tower of London: Pevnosť, ktorá do 16. storočia slúžila kráľovskému rodu, ukrýva vo svojich útrobách vzácne klenoty. Staroveký hrad slúžil ako pevnosť, mincovňa i väzenie. 

Big Ben: Pokiaľ vycestujete do Londýna, rozhodne by vám nemala chýbať fotka s najznámejšími hodinami na svete. “Veľký Ben¨ je 14 tonový zvon, ktorý je dominantou veže v budove britského parlamentu. Veža je vysoká 96 metrov  a spolu sa na nej nachádza 5 zvonov. 

London Eye: Ak chcete zažiť Londýn z vtáčej perspektívy, vydajte sa k vyhliadkovému kolesu London Eye. Vedeli ste, že London Eye ja najnavštevovanejšou atrakciou v Londýne? Koleso je vysoké 135 metrov a celý okruh trvá približne 30 minút. Pohybuje sa rýchlosťou iba 26 cm za sekundu, čo umožňuje návštevníkom pohodlne nastúpiť i vystúpiť. 

Westminster Abbey: Táto gotická stavba bola svedkom mnohých významných udalostí, ako korunovácia Viliama Dobyvateľa alebo kráľovny Alžbety II., svadba princa Williama a Kate Middleton. Je tiež miestom posledného odpočinku významných panovníkov alebo básnikov. 

Katedrála svätého Petra: Jeden z najväčších kostolov na svete sa nachádza na kopci Ludgate Hill. Interiérom katedrály sa tiahne Šeptajúca galéria, ktorá sa nachádza vo výške 30 metrov nad zemou. Ak zašeptáte v blízkosti steny, slová sú počuť až na druhej strane katedrály vo vzdialenosti 32 metrov. 

Tower Bridge: Tento najvýchodnejšie položený most na rieke Temža je svetovou raritou. V polovici sa most otvára a lode tak môžu priplávať do prístavu. Most pochádza z viktoriánskeho obdobia a celá jeho stavba trvala osem rokov.