Rím: Romantické mesto plné histórie

Všetky cesty vedú do Ríma… Do Večného mesta sa môžete dostať letecky priamo z Bratislavy. Urobte si nezabudnuteľný výlet a zistite, prečo je Rím jedno z najromantickejších a najcharizmatickejších miest na svete. 

Rím je nádherné starobylé mesto, do ktorého sa zamilujete na prvý pohľad. Plno prekvapení, pamiatok, vynikajúceho jedla a lahodnej kávy. Ak máte radi kostoly, historické budovy a paláce, Rím by mal byť rozhodne na vašom cestovateľskom zozname. Ide asi o najväčšiu koncentráciu zachovalých pamiatok na relatívne malom priestore, na akú možno naraziť. 

Výlet do Ríma je ako cesta do dávnej minulosti, do čias Rímskej ríše, antických pamiatok a gladiátorských hier. Najviac sa o tom presvedčíte vo štvrti Trastevere, malebnej štvrti južne od Vatikánu. Zachovalo sa tu množstvo zo starovekej minulosti Ríma. Toto miesto je ako stvorené na prechádzku a neskorú večeru. 

Poznávajte Rím 

Rím ponúka toľko skvostov a pokladov, že len ťažko sa dá všetko stihnúť pri jednej návšteve - Koloseum, Fontatna di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum a mnoho ďalších. Výhodou však je, že tie najdôležitejšie pamiatky nie sú od seba ďaleko. Miesta, ktoré chcete navštíviť, si radšej naplánujte vopred a tiež si rezervujte vstupenky online. Tie sú často krát cenovo výhodnejšie a ušetríte tiež veľa energie a času, ktoré by ste inak museli vynaložiť čakaním v radách na vstupenky. 

V Ríme sa tiež nachádza najmenší a najnavštevovanejší mestský štát na svete - Vatikán, ktorý sa prezýva “srdce Ríma¨. Je ústredným bodom rímskokatolíckej cirkvi a sídlom pápeža. Vatikán je tiež úžasnou truhlicou umenia a histórie. 

Pokojnejšiu atmosféru Ríma nájdete v mestkých parkoch a záhradách. Prekrásny a najobľúbenejší je park Villa Borghese, ktorý sa nachádza severovýchodne od Piazza del Popolo. Kedysi patril kardinálovi Borghesovi a jeho súčasťou je i múzeum s významnou zbierkou výtvarného umenia. 

Pri potulkách po Ríme nezabudnite ochutnať miestne špeciality, ako je pravá talianska pizza, polievka minestrone a cestoviny na všetky spôsoby. Po výdatnom jedle dobre padne dúšok talianskeho vína alebo kávy. 

Kedy sa vybrať do Ríma?

Ak patríte medzi milovníkov teplého počasia, navštívte Rím v letných mesiacoch. Metropola je doslova rozpálená, môžete si posedieť na Španielskych schodoch, na lavičke v parku a užívať si slnečné lúče. Alebo sa pred slnkom schovajte v niektorom z múzeií, ktorých má Rím v ponuke naozaj mnoho. Veľmi príjemné je poznávanie mesta najmä na jeseň a na jar, kedy je ideálna teplota. 

Užite si mesto, ktoré do dnešných čias nestratilo na svojej veľkoleposti, kúpte si letenku s odletom z Bratislavy a vráťte sa do dávnej minulosti.